1. Przejdź do głównej zawartości
  2. Przejdź do stopki

Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej

prof. Juliusz Karcz

prof. Karcz

Juliusz Karcz, studia w PWSM na Wydziale Wychowania Muzycznego we Wrocławiu ( 1962-1966 ) i w PWSM  w Poznaniu  na Wydziale Kompozycji ( 1970 – 1975 ) w klasie Prof. A. Koszewskiego.

Laureat konkursu kompozytorskiego im. T. Szeligowskiego- Poznań 1973 oraz dwóch Konkursów  Ogólnopolskich  na  utwór chóralny – 1977 i  1979r .

Autor utworów symfonicznych m.in. Breve , Concerto grosso, Koncert  na fortepian i orkiestrę; kameralnych: Quadro per quattro  violini, 2 kwartety smyczkowe, Rapsod Polski na skrzypce i fortepian ( prawykonanie w Paryżu sala A. Cortot  rok 2004 ).

Cykle pieśni do tekstów K. Iłłakowiczówny, M. Basy i H. Szylkina ( Psalmy Ostateczne).

Kantata Koronacyjna – dedykowana Janowi Pawłowi II (wykonanie w XVlecie Pontyfikatu w Sanktuarium Rokitniańskim w obecności władz Episkopatu Polski.

Singspiel do libretta A. Gryphiusa ( wyk. w Dusseldorfie i Recklinghausen).

Szereg utworów kameralnych wykonano w Niemczech, Danii, Szwecji, Francji, a w Polsce na znaczących Festiwalach Muzyki Współczesnej we Wrocławiu i Szczecinie.

Chorał  na dwa akordeony  jest kolejnym utworem po Toccacie napisanym dla wybitnych  polskich akordeonistów – E. Śliwkiewicz – Cisak i J. Mądrawskiego tworzących  Akordeonowy Duet Świętokrzyski.

Pracuje na stanowisku profesora Uniwersytetu Zielonogórskiego na Wydziale Artystycznym.

Pełnił funkcję Dyrektora Instytutu Kultury i Sztuki Muzycznej (1999-2007).

Instytut Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. prof. Zygmunta Szafrana 19

Zielona Góra

65-516

Polska

Adwokat Gdynia o whisky

Realizacja: Dab Hand Studio

Serwis wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij