1. Przejdź do głównej zawartości
  2. Przejdź do stopki

Studenci Instytutu Muzyki w programie telewizyjnym Bitwa na Głosy

Instytut

Zielonsi

Zielonogórski Zespół Bitwy na Głosy

Popularni „Zielonsi”, to grupa młodych ludzi wybrana i kierowana przez Urszulę Dudziak. W zespole znaleźli się między innymi studenci i absolwenci Instytutu Muzyki.

W programie emitowanym w TVP2 „Zielonsi” dotarli do ostatniego odcinka, ulegając dopiero w walce o pierwsze miejsce. Zdobycie dla Zielonej Góry drugiego miejsca w konkurencji z innymi świetnie przygotowanymi zespołami było wielkim sukcesem zespołu, który w ciągu dziesięciu odcinków zdołał wypracować własny, rozpoznawalny styl. Kontakt ze znakomitą gwiazdą polskiego jazzu zaowocował uzyskaniem swoistego brzmienia, jak i niejednokrotnie odważnymi decyzjami repertuarowymi, którymi zespół zyskał sympatię i uznanie widzów. „Zielonsi” byli jedyną grupą, w której wszyscy wokaliści wystąpili w roli solistów przed wielomilionową publicznością telewizyjną.

Skład zespołu: Klaudia Tyszkiewicz, Jadwiga Macewicz, Aneta Thiele, Paulina Gołębiowska, Monika Kręt, Natalia Iwaniec, Małgorzata Hryniewicz, Zofia Klimkowska, Dominik Fijałkowski, Mariusz Wawrzyńczyk, Karol Dziedzic, Marcin Pawelec, Artur Caturian, Łukasz Iwaniec, Mateusz Pollun i Maciej Sławny.

Jako trenerzy wokalni z grupą współpracowali ad. Bogumiła Tarasiewicz i ad. Bartłomiej Stankowiak.

Czytaj więcej: Muzycy w Bitwie dla Uniwersytetu, Miesięcznik „Uniwersytet Zielonogórski”

Czytaj więcej: Źli ludzie nie śpiewają, Miesięcznik „Uniwersytet Zielonogórski”

Instytut Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. prof. Zygmunta Szafrana 19

Zielona Góra

65-516

Polska

Kodowanie: Dabhand.Studio

Serwis wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij